АНАЛІЗ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РОЗУМІННЯ ПРОБЛЕМИ НЕВРОТИЧНИХ РОЗЛАДІВ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35619/praprv.v1i19.307

Ключові слова:

невротичний розлад, невроз, психічна травма, невротична реакція, невротичний конфлікт, розлад невротика, нервовий зрив, невротичний приступ, невротична особистість, кризове консультування

Анотація

Стаття являє собою узагальнення проблеми розвитку невротичних порушень як психологічних феноменів, що слід позначати терміном «розлади». Сутність проблеми зводиться до того, що сучасна область діагностики не містить чіткої границі між психологічними визначеннями невротичних розладів та психопатологічними симптомами, які регламентовано новою класифікацією психічних та поведінкових розладів.

Автор стверджує, що симптоми невротичних порушень за своєю суттю не розрізняються як від функціональних розладів здорових суб’єктів, так і симптомів, які мають місце в процесі різних соматичних захворювань. Наголошується про розвиток неврозів як порушень, що не призводять до органічного ураження системи органів, зокрема і центральної нервової системи, які відображають специфічні клінічні прояви при відсутності патопсихотичної симптоматики, й переважно ідентифікуються нервово-психічним розладом у процесі руйнації значущих соціальних зв’язків особистості.

У дослідженні звертається увага на одну із нагальних проблем в області кризового консультування – проблема реакції суб’єкта на психологічний стрес. Автором зазначено трактування поняття «стрес», яке розкривається через вплив на особистість психотравмуючих подій з розвитком розладів продромальних індивідуально-психологічних особливостей, що сприяє появі невротичного синдромогенезу.

Як повідомляє автор, терапевтична робота, а саме психологічне консультування, являється цінним компонентом як в індивідуальній терапії, так і у комплексному лікуванні і реабілітації суб’єктів з невротичними розладами.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-30