ВІКОВА РЕДУКЦІЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗДОРОВ’Я ВЧИТЕЛІВ У СУЧАСНІЙ ШКОЛІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35619/praprv.v1i16.208

Ключові слова:

навчання, редукція, педагогічна діяльність, професійно-емоційне вигорання, стрес, хронічна втома, комунікабельність, емоційне виснаження, генезис

Анотація

У статті розкривається проблема вікової редукції професійного здоров’я у вчителів. Вона пов’язана з детермінантами, які викликають феномен емоційно-професійного вигорання у педагогів різного освітнього профілю, різного віку та з різним стажем роботи. Визначена проблема вивчалася у площині емоційного виснаження, що породжує невідповідності між особистісними можливостями, ресурсами та професійними обов’язками. Цей синдром редукції (знесилення) бере свій початок із негараздів персональної взаємодії з учнями й включає генезис негативного ставлення до всього, що прямо чи опосередковано стосується педагогічної діяльності.

Для підтвердження аргументів, автор представив результати власного діагностичного дослідження причин редукції професійного здоров’я у педагогів різного віку та стажем роботи. Вони вказують на те, що тривале, постійне перебуванням під пресом негативних ситуацій породжує відповідні почуття, які негативно позначається на фізичному та психічному здоров’ю вчителя. Збереження цієї тенденції спонукає до зростання рівнів емоційного знесилення, деперсоналізації, падіння рівня особистого задоволення та редукції власних досягнень, які є показниками емоційно-професійного вигорання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-07-01